PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین تفنگ بادی،قویترین تفنگ بادی،دقیقترین تفنگ بادی و غیره!

Mehrshad
11-08-2011, 12:03 PM
اغلب علاقه مندان تفنگهای بادی هنگام جستجو در مورد تفنگ بادی این عبارات را جستجو میکنند و کمتر هم جوابی برای این مساله وجود داره!
هر فروشنده ای یک اطلاعیه برای بهترین تفنگ بادی زده و فلان تفنگ را بهترین یا قویترین تفنگ بادی معرفی کرده.
در این تاپیک من میخوام کمی تصمیم گیری در مورد این قضیه را جهت دار تر کنم.
- در صورتیکه یک تفنگ بادی برای 13 به در یا خلاصه سالی چند بار در جمع دوستان و خانواده میخواین حتما تفنگ فنری کالیبر 4.5 با قدرت کم و ترجیحا کمر شکن انتخاب اول هست. برای مثال دیانا 27 یا 35 یا مدلهای دیگه مثل گامو .
-در صورتیکه اهل شکار پرنده هستید تا سایز کبوتر و توی درخت و جنگل شکار میکنین یک فنری با قدرت 16 تا 30 ژول میتونه خوب باشه و بسته به بودجه شما برندهای وایرخ و دیانا و گامو و چینی و غیره در بازار موجود هستند از 50 تا 500 تومن.(البته اگه سال دیگه این پست را بخونین ممکنه تا 1000تومن!) البته یک پی سی پی ارزان مثل هاتسان هم میتونه گزینه خوبی باشه.
-در صورتیکه اهل هدف زنی هستید و فاصله خیلی کم مد نظر شما هست و دقت خیلی زیاد، میتونین یه پی سی پی ارزون و حدود 30 ژول تهیه کنین و ترجیحا کالیبر 4.5 تا قیمت ساچمه کاهش پیدا کنه . مثلا هاتسان at44 گزینه خوبی هست که با تلمبه و دوربین حدود 700 هست.
توجه کنید که در صورتیکه پی سی پی میخرید نیاز به شارژ کردن کپسول دارید و در این حالت یا باید از تلمبه استفاده کنید که نیاز به قدرت بدنی خوب داره و کمی هم برای بدن مضر هست و یا باید کپسول داشته باشید که امکان شارژ اون در خیلی از شهرهای کشور نیست. پس حتما قبل از خرید این موضوع را بررسی کنید. به خصوص اگر تیر زیادی شلیک میکنید ممکنه تفنگ فنری گزینه خیلی بهتری برای شما باشه.
-در صورتیکه اهل شکار متوسط متر مثل خرگوش و روباه و امثالهم هستید یا اهل هدف زنی در فاصله بالای 80 متر، یک پی سی پی بالای 50 ژول خیلی میتونه براتون خوب باشه و بسته به بودجه شما از حدود 1500 تا 2500(با کپسول و ودوربین) باید هزینه کنین.
دوستان عزیز و تازه کار توجه کنید که به هیچ وجه دنبال بهترین یا قویترین نباشین چون بهترین تفنگ معنی نداره و قویترین هم میتونه بی دقت ترین باشه در بعضی از موارد و اگه قراره که هدفی را نزنید قویتر بودن حسنی نداره!
ضمن اینکه دوستانی که از نظر مالی مشکل ندارن بدونن که گرونترین لزوما براشون بهترین نیست و مثلا ایر رنجر انگلیسی با حدود 5500 قیمت ست کامل به علت سنگین بودن و نداشتن خدمات و لوازم یدکی داخل کشور گزینه خیلی خوبی به شمار نمیره.
سعی کنین هنگام تصمیم گیری، وزن تفنگ،خوشدست بودن اون در دست خودتون،خدمات،شارژ،هزینه ساچمه،فروش و توی بورس بودنش و خیلی از مسائل دیگه را در نظر بگیرین.
دوستان تازه کار و علاقه مند توی این تاپیک میتونن با مطرح کردن نیازشون و محل زندگیشون و بودجه ای که دارن سریعا به بهترین گزینه ممکن دسترسی پیدا کنن.
البته به کمک دوستان با تجربه تر.....

Mehrshad
11-08-2011, 07:52 PM
خب چند مورد که توی بازار میشه پیدا کرد را میخوام برای دوستان معرفی کنم(البته اینها نظر شخصی من هست):
1-قویترین تفنگ : سوماترا 2500 مدل 500 سی سی با حدود قیمت 1600(بدون دوربین و کپسول) و 105 ژول انرژی با ساچمه 2 گرمی.
وزن بدون دوربین 3.6 و توی دست سنگین و متمایل به جلو و دارای خشاب 6 تیر و ولوم تنظیم قدرت و ماشه قابل تنظیم و لوله 60 سانتی.
این تفنگ به عنوان اولین تفنگ بادی که میخواین بخرین توصیه نمیشه. از نظر ظاهری هم کمی سلایق در موردش متضاد هست!
http://cdn.pyramydair.com/images/Sumatra-22-500_rifle_lg.jpg

2-خوشدست ترین: رین استورم از شرکت اوانیکس با حدود 65 ژول انرژی و دقت خوب وزن حدود 3.1 کیلو بدون دوربین و بسیار خوش قیافه!
حدود 25 شلیک موثر و پر قدرت میده و چند مدل مختلف از نظر قنداق و مسلح کردن داره. حدود قیمت هم 1500
http://cdn.pyramydair.com/images/Evanix-Rainstorm-PCP_lg.jpg

3-دقیقترین تفنگ برای فواصل زیر 80 متر : والتر 1250 به علت وجود رگولاتور. وزن بدون دوربین حدود 3600 گرم هست و خیلی سبک نیست توی دست.
قیافه تاکتیکال داره با قنداق پلاستیکی و کمی توی مسلح کردن اشکال داره با انرژی حدود 45 ژول ،المانی هست با قیمت حدود 1000
http://www.sportsmanshuntingwarehouse.com/shop/media/images/product_detail/umarpic225-2015.jpg

4-ارزانترین پی سی پی: هاتسان مدل AT44 با قیمت 700 تومن شامل تلمبه و دوربین و البته تلمبه خیلی عمر زیادی نداره ظاهرا.
حدود 40 ژول انرژی میده و تغییرات نسبتا زیادی در هر شلیک نسبت به قبلی داره و برای شروع تفنگ خوبی هست. نسبتا خوشدست و قیافه هم تاکتیکال هست.
http://www.igun.com.ua/images/AT_44-10.jpg

ادامه دارد....

plinker
11-09-2011, 12:09 PM
مهرشاد جان چرا والتر از همه دقيقتره؟؟ بعلت رگولاتورشه ؟ مثلا رين استورم زير 80 متر دقيق تره يا والتر؟؟

Mehrshad
11-09-2011, 01:33 PM
پلینکر جان(اسمتونو یادم نیست!) والتر لوله المانی 60 سانتی داره که خب خودش یک برگ برندس و یکی اینکه رگولاتور داره.
البته بلند بودن لوله بیشتر باعث بالا رفتن راندمان میشه و تاثیر خاصی توی دقت نداره.
وقتی والتر را تا 200 بار شارژ کنین حدود 30 تا شات یکنواخت میده و اگه تا 250 شارژ بشه این عدد به 40 هم میرسه.
البته به نظر من کالیبر 5.5 اش با ساچمه های موجود در بازار ایران دقت بهتری داره و در کالیبر 4.5 ساچمه های محدودی را میپسنده.

Mohsen61
12-12-2011, 05:45 PM
با عرض سلام خدمت آق مهرشاد.
لطفا نظرتون رو راجع به condor یا همون airforce sss هم اگه میشه بیان کنید.

Mehrshad
12-12-2011, 06:18 PM
خوش اومدی محسن جان.
اتفاقا همین جمعه علی اقا یه دونه اورده بودن و تست کردیم.
بسیار تفنگ دقیقی هست و از نظر قدرت هم بعد از سوماترا رتبه دوم توی ایران را داره.
قیافه تاکتیکالی که داره برای بعضی ها جذابه ولی برای شکارچی ها و پیرمردها(مثل من) زیاد نه!
ریل دوربینش باید خاص باشه و با واسطه باید بیاد بالا در غیر اینصورت توی دوربین نگاه کردن میشه عذاب.
صدای فوق العاده ای داره که توی تمام پی سی پی ها نظیر نداره.
تک تیر بودنش دقتش را بالا میبره (چون سوزن ساچمه را خراب نمیکنه) ولی خب در شکار ممکنه کمی اذیت کنه.
وزنش بسیار کمه و اگه دوربین سبک روش بسته بشه واقعا راحت میشه سردست باهاش تیرانداخت.
ماشه خوبی داره ولی بد شکل و شمایل هست و ضامنش مثل نوک کبریت میمونه!
برای شارژ کپسول باید اونو مثل والتر باز کرد و بست به کپسول اصلی و البته درجه هم نداره ولی الان واسطه ای براش درست شده که هم درجه دار میشه(!) و هم با رابط ویندی سیتی روی خود تفنگ شارژ میشه که در اینصورت خیلی محاسنش بیشتر از معایبش میشه.

mafazel
03-30-2012, 04:01 PM
با سلام خدمت آقا مهرشاد
من یک قبضه از سلاح والتر خریدم اگر چیزی لازم بدونم بی زحمت بهم بگو

sepanta
03-30-2012, 07:53 PM
البته به نظر من در مورد قویترین تفنگ PCP در حال حاضر اسلحه "سمیانگ تکتیر SuperGun 909" مقام اول رو در تستهای مختلف به خودش اختصاص داده .این تفنگ ساچمه 40گرینی رو با سرعت 295m/s و حدود 15 متربرثانیه بیشتر از هموطن/هم شرکت خودش یعنی سوماترا 500 با نزدیک 277m/s پرتاب میکنه .

همچنین در رقابت ساچمه 28گرینی هم با 335 m/s در مقابل 320 m/s پیشتاز هست .

البته ضعف های جدی مثل بدنه و گلنگدن و چکش از جنس سرب-خشک این اسلحه که شاید در کوتاهترین زمان استفاده بشکنه و همچنین لوله بسیار ضعیف و اورینگهای بسیار تحت فشار که برای برایند حداکثری نیاز به تعویض استمراری اونها هست : تا حد زیادی میتونه امتیازات اونرو که در "خوشدستی و قدرت" خلاصه شده کمرنگ کنه .

siavash
04-12-2012, 04:16 AM
خوش اومدی محسن جان.
اتفاقا همین جمعه علی اقا یه دونه اورده بودن و تست کردیم.
بسیار تفنگ دقیقی هست و از نظر قدرت هم بعد از سوماترا رتبه دوم توی ایران را داره.
قیافه تاکتیکالی که داره برای بعضی ها جذابه ولی برای شکارچی ها و پیرمردها(مثل من) زیاد نه!
ریل دوربینش باید خاص باشه و با واسطه باید بیاد بالا در غیر اینصورت توی دوربین نگاه کردن میشه عذاب.
صدای فوق العاده ای داره که توی تمام پی سی پی ها نظیر نداره.
تک تیر بودنش دقتش را بالا میبره (چون سوزن ساچمه را خراب نمیکنه) ولی خب در شکار ممکنه کمی اذیت کنه.
وزنش بسیار کمه و اگه دوربین سبک روش بسته بشه واقعا راحت میشه سردست باهاش تیرانداخت.
ماشه خوبی داره ولی بد شکل و شمایل هست و ضامنش مثل نوک کبریت میمونه!
برای شارژ کپسول باید اونو مثل والتر باز کرد و بست به کپسول اصلی و البته درجه هم نداره ولی الان واسطه ای براش درست شده که هم درجه دار میشه(!) و هم با رابط ویندی سیتی روی خود تفنگ شارژ میشه که در اینصورت خیلی محاسنش بیشتر از معایبش میشه.

سلام اقا مهرشاد.خسته نباشید.من تازه توی سایتتون عضو شدم.و خیلی هم ازین بابت خوشحالم.
میخواستم قیمت at-44دستکش و معمولی و اوانیکس بلیزارد رو توی سال 91 بدونم(آخرین قیمت) .واین که بیام تهران این دو مدل توی بازار موجوده؟؟
پیشاپیش ممنونم وسایتتون همه چی تمومه....

siavash
04-12-2012, 07:27 PM
خب چند مورد که توی بازار میشه پیدا کرد را میخوام برای دوستان معرفی کنم(البته اینها نظر شخصی من هست):
1-قویترین تفنگ : سوماترا 2500 مدل 500 سی سی با حدود قیمت 1600(بدون دوربین و کپسول) و 105 ژول انرژی با ساچمه 2 گرمی.
وزن بدون دوربین 3.6 و توی دست سنگین و متمایل به جلو و دارای خشاب 6 تیر و ولوم تنظیم قدرت و ماشه قابل تنظیم و لوله 60 سانتی.
این تفنگ به عنوان اولین تفنگ بادی که میخواین بخرین توصیه نمیشه. از نظر ظاهری هم کمی سلایق در موردش متضاد هست!
http://cdn.pyramydair.com/images/Sumatra-22-500_rifle_lg.jpg

2-خوشدست ترین: رین استورم از شرکت اوانیکس با حدود 65 ژول انرژی و دقت خوب وزن حدود 3.1 کیلو بدون دوربین و بسیار خوش قیافه!
حدود 25 شلیک موثر و پر قدرت میده و چند مدل مختلف از نظر قنداق و مسلح کردن داره. حدود قیمت هم 1500
http://cdn.pyramydair.com/images/Evanix-Rainstorm-PCP_lg.jpg

3-دقیقترین تفنگ برای فواصل زیر 80 متر : والتر 1250 به علت وجود رگولاتور. وزن بدون دوربین حدود 3600 گرم هست و خیلی سبک نیست توی دست.
قیافه تاکتیکال داره با قنداق پلاستیکی و کمی توی مسلح کردن اشکال داره با انرژی حدود 45 ژول ،المانی هست با قیمت حدود 1000
http://www.sportsmanshuntingwarehouse.com/shop/media/images/product_detail/umarpic225-2015.jpg

4-ارزانترین پی سی پی: هاتسان مدل AT44 با قیمت 700 تومن شامل تلمبه و دوربین و البته تلمبه خیلی عمر زیادی نداره ظاهرا.
حدود 40 ژول انرژی میده و تغییرات نسبتا زیادی در هر شلیک نسبت به قبلی داره و برای شروع تفنگ خوبی هست. نسبتا خوشدست و قیافه هم تاکتیکال هست.
http://www.igun.com.ua/images/AT_44-10.jpg

ادامه دارد....

آقا مهرشاد جواب سوال منو نمیدین؟؟!!
درسته که تازه عضو شدم اما بالاخره از اعضای خانواده یpersian-shooters محسوب میشم!!!
شایدم وقت نکردین جواب بدین...

Masoud-gh
04-12-2012, 08:38 PM
درود دوست عزیز و خوشحالیم از اینکه از اعضای این انجمن هستید.
تا جایی که اطلاع دارم فعلا هیچ یک از این تفنگها موجود نمیباشند و تا زمانی که وارد نشوند قیمت اونها مشخص نخواد شد.

siavash
04-13-2012, 02:04 AM
درود دوست عزیز و خوشحالیم از اینکه از اعضای این انجمن هستید.
تا جایی که اطلاع دارم فعلا هیچ یک از این تفنگها موجود نمیباشند و تا زمانی که وارد نشوند قیمت اونها مشخص نخواد شد.

سلام اقا مسعود.ممنون ازینکه جوابمو داددین.
نمیدونید کی احتمال داره ازین 2 مدل توی بازار بیاد؟؟
یکی از ذوستان میگفت توی سال 90نمایشگاه توی تهران برگزار شده بوده و پی سی پی ها با تخفیف خوبی فروخته میشده.
ایا احتمال داره اینجور نمایشگاهی توی سال 91هم تشکیل بشه؟؟؟
ممنون

saber_abd
02-23-2013, 12:25 PM
من دو روز پیش یک والتر 1250 خریدم. می خواستم بدونم برای شکار با فاصله 50 یا 60 متر با چه ساچمه ای بهتر و دقیقتر جواب می ده جواب می ده ؟

Saeed
02-23-2013, 01:28 PM
saber جان طبق آزمونی که من و آقای قدیری روی والتر داشتیم ساچمه jsb 16 گرین رو میشه به عنوان بهترین انتخاب نام برد که در فاصله 100 متر اهدافی مثل تخم مرغ رو میشد زد و از نظر طول ساچمه با توئیست ریت لوله هم خیلی همخونی داره و در همین فاصله میشد گروپ 1 اینچ گرفت

saber_abd
02-23-2013, 09:11 PM
آقا سعید از راهنمائیتون خیلی ممنونم. من حدود یک ماهی هست که با تفنگ پی سی پی آشنا شدم و در این مدت از اطلاعات شما و آقای قدیری و سایر دوستانتون خیلی استفاده کردم که همین جا از این بابت از شما تشکر می کنم و خوشحال هستم که چنین انجمن هایی در فضای مجازی وجود داره و افرادی دلسوزانه وقت و انرژی میگذارند و افراد مبتدی چون من می تونن نهایت استفاده رو ببرند.
فکر میکنم عنوان تایپیک این اجازه رو بده که در مورد افزایش ژول این تفنگ یک فرد مطمئن رو معرفی کنید
و سوال دیگه هم اینکه اگر تفنگ والتر رو تا 60 ژول تیون بشه باز هم جی اس بی 16 گرین بهترین انتخاب خواهد بود؟

Saeed
02-24-2013, 10:56 AM
saber جان تفنگ شما در حال حاضر با قدرت 40 ژول میتونه 40 الی 45 شات به شما بده و اگر خواسته باشید قدرت رو به 60 ژول افزایش بدید تعداد شات شما بصورت محسوسی پایین میاد و ممکنه به 30 شات برسه
قدرت 40 ژول تا فاصله 150 متر انرژی کافی برای شکار و هدفزنی رو داره مگر اینکه شما شکار خاصی رو در نظر داشته باشید در رابطه با شکار روز گذشته در صحبتی که با یکی از دوستان داشتم ایشون از شکار زاغی در 140 متر با وایرخ داشت و همینطور که میدونید وایرخ 100 هم 40 ژول هست بنابر این بفرمایید قصد شما از بالا بردن قدرت به چه منظوری هست

saber_abd
02-24-2013, 02:05 PM
من با پیگیری و نتیجه گیری از بحثی که آقای قدیری و آقا مهرشاد با اقای چنگیز در یکی از انجمن ها داشتند تشویق به این امر شدم، که یکی از نتایج آن بحث این بود که ژول بالاتر افت کمتر ساچمه رو در مسافت های بیشتر به بدست میدهد. و این به نظرم نکته مهمی است.
البته اگر 40 ژول شکار زاغی تو 140متر یا خرگوش و شغال رو تا100 متر رو تضمین کنه این تقریبا انتظار من رو برآورده خواهد کرد. اما اصولا علاقمند هستم از نهایت قدرت تفنگم استفاده کنم البته به شرطی که با این تقویت ضرری به سایر قطعات اسلحه وارد نشه. به نظرم اینکه تعداد شات های من به 30 برسه ولی برد مفید و همراه با دقت اسلحه مثلا 20 متر افزایش پیدا کنه کاملا منطقی و معقوله. چراکه امکان تیراندازی موفقتری رو در شرایط خاص شکار یا حتی هدفزنی به تیرانداز می دهد و البته که 20 یا 30 تیر در یک سفر شکار می تواند بسیار زیاد هم باشد! البته این نظر شخصی من هست. شاید هم به این دلیل هست که تیراندازی و هدف زنی با خفیف رو تو ذهنم با این تفنگ مقایسه می کنم و احساس می کنم باید قدرتمند تر از این می بود. به هر حال برای این تصمیم مطمئنا راهنمائی و نظر شما و سایر دوستان انجمن برای من پر اهمیت است.

Masoud-gh
02-24-2013, 11:04 PM
خرگوش و شغال...

شکار شغال؟شغال برای چی؟!!!

fafar
02-25-2013, 09:11 AM
شاید واسه بیشتر شدن تعداد خرگوشا میخوان رقیب کشی بکنن

saber_abd
02-25-2013, 04:11 PM
برای اینکه ماهی دو سه تا مرغ از باغ می برن..