صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: مسائل فنی در مورد تفنگهای pcp

مدیر ارشد Saeed آواتار ها
    Thanks
    3,060

اگر قرار بر این باشه که این نوع ساچمه فقط در سلاح سوماترا شلیک بشه خب بله با توجه به خروج از خشاب هیچ فشاری به سیستم مسلح کننده وارد نمیشه اما میدونیم که همه تفنگ ها دارای این شرایط نیستند و از اونجایی که دوستان باید از مطالب همدیگه بهره مند بشن اون رو هم عرض میکنم که چرا لوله سوماترا به این شکل هست

سفت جا رفتن ساچمه سوماترا بخاطر گوشت زیاد اسکرت اون هست که تاثیر در وزن و گرین ساچمه داره و در لوله معمولی در حد 0.5 mm سطح در گیری ایجاد میکنه نه 5 mm

در مورد فشار به محفظه ای که در ابتدا صحبت شد و دوست خوبمان نادر با محفظه ذخیره هوا اشتباه گرفتن محلی هست بین ولو تا ساچمه در این قسمت نمیتوان گفت فشار و تنش وجود نداره و یا در حدی نیست که ....بهر حال فشار و سرعت بالای هوا در این قسمتها وجود دارد و این خود بزرگترین عامل فرسایش هست بنابر این ضربه ای که از بابت همین روند به ساختار وارد میشه رو نباید از نظر دور داشت این در حالی هست که همه عناصر تشکیل دهنده این ساختا ماده بوده و دارای تعاریف مکانیکی بنابر این شدت و ضعف اعمال عوامل فرسایش متناسب با روند تکرار تاثیر گذار هست و این موضوع بهیچ وجه مربوط به نوع تفکر و تجزیه تحلیل شخصی نمیشه چون قبلا همه این موارد بصورت کاملا علمی بررسی و آنالیز شده

در مورد مخزن ذخیره هیچ بحثی وجود نداره و من با مسعود کاملا موافق هستم چون تست تنش با تکرار روند پر و خالی شدن مکرر در دوره زمانی کوتاه شده به همین سبب انجام میشه و یک دوره 5 الی 10 ساله رو میشه با این روش در مدت بسیار کوتاه روزانه بوجود آورد

در مورد تست خوردگی و فرسایش oring ها هم آزمون بسیار ساده ای وجود داره ! وقتی سلاح مسلح نیست و سوزن جلو هست از سر لوله با دهان هوا دهی کنید تا مقدار خروجی یا پرت هوا رو احساس کنید و این موضوع به نسبت عمر شلیکهای شما با اون سلاح میتونه برای شما وضعیت سلامت oring انتهای لوله رو مشخص کنه و ممکنه اصلا چنین موردی وجود نداشته باشه و oring شما کاملا از بین رفته باشه قطعا بدونید تنها در اثر تماس مکانیکی اجزا نبوده و این نشتی میتونه روی فلز هم تاثیر گذار باشد همونطور که با توجه به فشار و نوع متریال در ژیگلور خودرو ها بوجود میاد

نکته دیگه ای که لازم هست عرض کنم اینه که وقتی از ساچمه های فیت استفاده میشه ذخیره هوا زودتر از بین میره و دلیل اونهم اینه که با توجه به مقاومت ساچمه فشار هر دو طرف ولو یکی میشه و این مورد باعث میشه تا ولو کند تر عمل کنه و مقدار هوای بیشتری از مخزن خارج بشه که باعث افزایش راندمان قدرت میشه

در ضمن تا فراموش نکردم مورد لوله سوماترا هم به این دلیل هست که هنگام شلیک ساچمه هایی که مثل سامیانگ دارای اسکرت چاق هستند موقع برخورد ساچمه با اولین مجرای تنگ در اثر شوک هیدرو استاتیک با توجه به طول حرکت مثل چتر نجات متناسب با قطر لوله باز بشه و در گیری کامل بوجود بیاد

مسائل طراحی و مهندسی مکانیک که مشکل دار بنظر میاد رو در قسمت بعدی بررسی میکنیم تا به دلایل فنی و تجاری اون برسیم

موفق و سربلند باشید

2. سپاس

h.hejazi (03-09-2012),HAMEDOF (03-08-2012),HideTarget (03-08-2012),M.I.S (03-11-2012),Masoud-gh (03-09-2012),Mehrshad (03-08-2012),nader (03-08-2012),soheilsaadat (05-20-2012),sturmgewehr44 (03-08-2012)

عضو افتخاری
    Thanks
    269

در مورد فشار به محفظه ای که در ابتدا صحبت شد و دوست خوبمان نادر با محفظه ذخیره هوا اشتباه گرفتن
    البته این مورد برای کلیه مسیر های ورود و خروج هوا ، ولوها و ... صادقه و استفاده از لفظ مخزن بصورت عام صورت گرفته . مخزن ، سیلندر و ... هرکدوم تعریف دقیقی دارند که استفاده از اونها از حوصله فروم خارجه .

4. سپاس

Masoud-gh (03-09-2012),Saeed (03-08-2012),soheilsaadat (05-20-2012)

Thanks
    3,060

نقل قول نوشته اصلی توسط nader نمایش پست ها
    البته این مورد برای کلیه مسیر های ورود و خروج هوا ، ولوها و ... صادقه و استفاده از لفظ مخزن بصورت عام صورت گرفته . مخزن ، سیلندر و ... هرکدوم تعریف دقیقی دارند که استفاده از اونها از حوصله فروم خارجه .
    نادر جان درست میگید ولی منظور مخزن ذخیره هوا نبود

6. سپاس

nader (03-09-2012),soheilsaadat (05-20-2012)

کاربر اخراج شده
    Thanks
    67

این در حالی هست که همه عناصر تشکیل دهنده این ساختا ماده بوده و دارای تعاریف مکانیکی بنابر این شدت و ضعف اعمال عوامل فرسایش متناسب با روند تکرار تاثیر گذار هست و این موضوع بهیچ وجه مربوط به نوع تفکر و تجزیه تحلیل شخصی نمیشه چون قبلا همه این موارد بصورت کاملا علمی بررسی و آنالیز شده
    شما میتونید آنالیز کنید که فرسایش ایجاد شده در محلهای مورد نظر در ساچمه 30 و 40 چقدر متفاوته و آیا اصلا ارزش بررسی داره ؟و چطور ذهن شما رو متمایل به بررسی این موضوع کرده؟آیا 2نمونه در واحد زمانی مشخص با ساچمه های سبک و سنگین تست استهلاک شدند ؟

نکته دیگه ای که لازم هست عرض کنم اینه که وقتی از ساچمه های فیت استفاده میشه ذخیره هوا زودتر از بین میره و دلیل اونهم اینه که با توجه به مقاومت ساچمه فشار هر دو طرف ولو یکی میشه و این مورد باعث میشه تا ولو کند تر عمل کنه و مقدار هوای بیشتری از مخزن خارج بشه که باعث افزایش راندمان قدرت میشه
    متاسفانه بخاطر عدم افتخار آشنایی نزدیک بنده و شما نمیتونم درک کنم با استنداد به چه اصلی این تیوری رو راجع به میزان هوادهی والوها اذآن کردید ؟ هر کلاس تفنگی دارای مکانیزم والو متفاوتی هست و مسیر حایل تا پشت ساچمه هم در نمونه های مختلف متفاوته .مطلبی که شما گفتید جامعیت راجع تمام والوها نداره.مثلا کندور

با اولین مجرای تنگ در اثر شوک هیدرو استاتیک با توجه به طول حرکت مثل ...
    به نظرمن شک هیدرواستاتیک مربوط به موضوع مورد بحث شما نیست .لطفا اگر رفرنسی دارید دال بر اینکه از واژه "شک هیدرواستاتیک" در بحث فوق استفاده شده لینک اونرو برای من بفرستید .باتشکر فراوان از شما
    ویرایش توسط sepanta : 03-09-2012 در ساعت 12:25 AM

8. سپاس

faraz_diana (03-12-2012),HAMEDOF (03-09-2012),Masoud-gh (03-09-2012),plinker (03-12-2012),soheilsaadat (05-20-2012)

Thanks
    3,060

به نظرمن شک هیدرواستاتیک مربوط به موضوع مورد بحث شما نیست .لطفا اگر رفرنسی دارید دال بر اینکه از واژه "شک هیدرواستاتیک" در بحث فوق استفاده شده لینک اونرو برای من بفرستید .باتشکر فراوان از شما
    بله با نظر شما کاملا موافق هستم و این اشتباه نوشتاری بنده و استفاده از واژه غیر مرتبط رو ببخشید
    ولی فکر میکنم مطالب قبل و بعد این واژه ارزش بررسی بیشتری داشته باشه تا اینکه به این نوع مطالب بپردازیم ( اجهاف ) رو هم در نظر داشته باشید

بهر حال
    یک مطلبی بیان شد نسبت به چگونگی ساخت و ایرادات ساختاری مثل ولو کندور که این ضعف حاکی از قدرت 80 ژولی این سلاح هست که لازم میبینه تا ساختار به این شکل در بیاد از نظر اینکه این طرح دارای شرایط مناسبی از نظر هوا دهی هست یا نه باید عرض کنم من هم مثل دوستان با کمی تغییر موافقم ولی کمی ! چون از نظر نظم خروجی حالت غیر متعارفی نداره و فقط کافیه روی سوراخها برای سرعت بیشتر هوا برای ورود کمربندی تراشیده بشه تا به محض باز شدن ولو هوا روی کل سطح سوراخ رو بگیره بنابر این میشه سوراخها رو با قطر کمتر که باعث ایجاد مقاومت بیشتر میشه تعبیه کرد ولی 3 سوراخ باعث تداخل هوایی در کانال خروجی و ایجاد حرکت های گردابی میشه که باعث خروج نامنظم و دبی متغیر میشه
    در حالت فعلی هوا بصورت مساوی از هر دو سوراخ وارد میشه و به کمک هم از یک خروجی مسیر رو طی میکنه ولی اگر کوچکترین اختلافی در سنتر هر دو سوراخ بوجود بیاد این نظم بهم میخوره و باعث میشه فشار یک کانال به دیگری غلبه کنه و دبی و سرعت رو تحت الشعاع قرار بده

10. سپاس

alt_f4 (03-12-2012),HAMEDOF (03-12-2012),litkoh (03-12-2012),Masoud-gh (03-12-2012),soheilsaadat (05-20-2012),sturmgewehr44 (03-12-2012)

کاربر اخراج شده
    Thanks
    67

با سلام .

کلمه مورد نظر "اشراف" بود که به اشتباه"اجهاف" نوشته شد .

در مورد تغییرات مرتبط با تیونینگ امکان این موضوع که فقط روی یک قسمت تغییر ایجاد بگیره و راندمان بالا بره تقریبا محاله .در مورد والو 3سواخ کندور هم تمام طول مسیر از کپسول /مسیر استوانه 8 میلیمتری/والو/محفظه بعد از والو/ مسیر تا پشت ساچمه همگی باید تغییر کنند .

ایجاد 3سوراخ با دبی مشابه 2سوراخ به طور خاص تغییر چندانی ایجاد نمیکنه ولی در کنار یک تغییر دیگه در پلی-آمید والو خوب جواب داد .در مورد نوع جریان تا پشت ساچمه هم بدلیل اینکه استناد فرمولهای ما باید به فشار متغیر گاز باشه کار رو خیلی سخت میکنه .به عنوان مثلا والو 3سوراخ در فشار 100بار خیلی خوب عمل میکنه ولی در 200بار باید به مجموعه تیونیگ تغییرات دیگری هم وارد بشه .در کل بالانس نگه داشتن مجموعه رو میشه به عنوان یک تیونینگ موفق معرفی کرد که همونطور که گفتم مستلزم تغییرات اساسی روی مجموعه هست و تغییرات دبی والو جز کوچکی از اونه .ممنون

12. سپاس

Saeed (03-13-2012),soheilsaadat (05-20-2012)

Thanks
    3,060

خب مسئله همین بالانس نگهداشتن جریان هاست
    من سه مورد رو شبیه سازی کردم و شکل حرکت هوا به اینصورت در اومد

فکر میکنید با این تصاویر بهترین نوع حرکت و سرعت هوا در چه شکلی ایجاد شده ؟

14. سپاس

alt_f4 (03-13-2012),HAMEDOF (03-13-2012),Masoud-gh (03-13-2012),sepanta (03-13-2012),soheilsaadat (05-20-2012),sturmgewehr44 (03-13-2012)

مدیر بخش
    Thanks
    379

آفرین خیلی جالبه
    به نطر من اونی که تعداد آبیهای پررنگش (جریان هوا متوقف شده) کمتره، بهتره.
    اونایی که آبی پررنگش بیشتره مثل گرد باد شده .
    ویرایش توسط alt_f4 : 03-13-2012 در ساعت 11:33 AM
    چیزی را که دوست داری بدست بیار وگرنه مجبوری چیزهایی که بدست میاری رو دوست بداری

16. سپاس

HAMEDOF (03-13-2012),Masoud-gh (03-13-2012),Saeed (03-13-2012),soheilsaadat (05-20-2012)

کاربر اخراج شده
    Thanks
    67

با سلام .

لطفا عکس رو توضیح بدید .ساختار والو چگونه هست و کجاست ؟من تفاوت این 3عکس رو متوجه نشدم.باتشکر

سعید جان پیغام خصوصی شما به گمان پر شده و امکان پست جدید نیست .اصلاح بفرمایید.
    ویرایش توسط sepanta : 03-13-2012 در ساعت 12:35 PM

18. سپاس

Masoud-gh (03-13-2012)

Thanks
    3,060

مقطع ولر کندور.jpg

این شکل مسیر ورودی و خروجی 3 به 1 هست و شکل های بالا مربوط به 2 سراخ روبروی هم و 3 سوراخ و 2 سوراخ با سنتر متفاوت هست البته نه با این ترتیب نوشتاری

20. سپاس

Masoud-gh (03-13-2012),soheilsaadat (05-20-2012)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین