صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: نحوه تحویل سلاح به مامورین

مدیر ارشد Saeed آواتار ها
    Thanks
    3,060

آقا اونهایی که میبینی اونجا از این کارها میکنن یک نفر یا 2 نفر یا 10 نفر از 80 میلیون نفری هستن که اونجا تفنگ و باشگاه و شکارگاه دارن ! روانی همه جا پیدا میشه ما حرفمون سر ایرانه
    تا محل مناسب با امکانات مفید و در دسترس همگان وجود نداشته باشه همینه ! در حال حاضر اگر کسی تفنگ داشته باشه و هوس کنه 4 تا تیر باهاش بندازه تنها جایی که داره باشگاه تیراندازیه که فکر میکنم توی تهرون 4 یا 5 تا باشه ولی اگر هوس گلوله بکنه فقط ساصد و مهام که اونهم در 50 و 100 متر حالا شما فرض کنید تفنگ گلوله زن و هوس 600 - 700 متر باشه !کجا میتونی بری ؟ اطراف که یا نظامیه یا صنعتی بنابر این همه رو جمع میکنی و میزنی به شکار حالا مجاز یا غیر مجاز ! ماده یا کره !
    برای بادی هم همینه بعضی از کاربر ها رو دیدم که با علاقه تفنگ خریدن ولی بعد از مدتی به دلیل عدم دسترسی به محل مناسب برای تیراندازی با کلی ضرر فروختن ! این خوبه بوده که تحمل کرده ! خب اونی که این طرز تفکر رو نداره میزنه به در و دیوار و شیشه مردم و چراغ توی خیابون ! البته قسمتی از این رفتار هم برمیگرده به شرارت و شیطنت خود افراد ولی باز هم صحبت سر همون محل مناسب هست
    یادمه تا چند سال پیش هر وقت از بلوار کشاورز رد میشدم بچه هایی رو میدیدم که توی چوب آب وسط بلوار در حال آبتنی بودن البته جاهای دیگه مثل حوض میدون توپخونه و پارک شهر هم جزوش بود ولی کم کم استخر ها بیشتر شد و محدودیت هایی هم بوجود اومد و فرهنگ مردم هم به همین واسطه عوض شد خب الان هر کی دوست داره آبتنی کنه دیگه تو جوب نمیره و میره استخر و سونای گل پری خیلی از بچه های اطراف توپخونه هم میرن پارک آبی آزادگان و بچه های بلوار هم میرن دهکده آبی پارس که سرسره هم داره
    در مجموع یک همکاری بین همه لازمه تا این وضعیت سر و سامان بگیره این مطلب فعلا برای ما که دست اندرکارش هستیم خیلی بزرگ شده در صورتی که برای خیلی ها هنوز ناشناخته مونده
    مثلا وقتی بچه ها و کارگر ها در اوقات فراغت میپریدن توی جوب بلوار هنور امر به معروف نبود ولی بعد از اینکه لخت شدن در انظار عمومی نهی شد استخر ها هم زیاد شد تا الان که فکر میکنم 15 سالی میشه که وقتی میرم شمال پاهامم نمیذارم تو دریا چه برسه به شنا کردن در اون البته این 2 دلیل داره که اولیش برای همه بسه و اونهم رعایت مسائل بهداشتیه
    بنابر این مسئله مجوز و ممنوعیت به تنهایی کافی نیست و شاید مسعولین هم اینرو بدونن و به دلیل عدم ایجاد محل مناسب فعلا به همین وضع راضی باشن
    مگر اینکه هممون راه بیافتیم بریم دم یه جایی مثل وزارت ورزش و بگیم سلام ما هم هستیم البته خیلی های دیگه هم با این مشکل مواجه هستن مثلا چتر بازها که یا امامزاده هاشم میپرن یا ارتفاعات پونک یا هر جایی که بتونن یا بچه های آفرود که هیچکدوم جای درست و درمونی ندارن ولی مشکل اصلی اینه که دنبالش رو نگرفتن شاید حتی برای یکبار

2. سپاس

ali66 (05-14-2013),alik. (05-15-2013),changiz (05-26-2013),fafar (05-15-2013),HAMEDOF (05-17-2013),Masoud-gh (05-14-2013),Mehrshad (05-15-2013),Mohsen habibi (05-15-2013),python (05-14-2013),reza asadi (06-08-2015),reza.zarei66 (05-14-2013),szeus (05-14-2013)

Administrator Masoud-gh آواتار ها
    Thanks
    4,011

البته در آمریکا هم وضعیت به این شکل که شما فرمودی نیست.سلاح بعد از خرید ثبت میشه و به راحتی قابل پیگری است.
    با تمام این وجود و آزاد بودن هر گونه سلاح در آمریکا و وجود میلیونها میلیون اسلحه در دست مردم٬حادثه های تیراندازی در این کشور بسیار کمتر از کشور ما با این همه محدودیته.به قول سعید هنوز فرهنگ در این زمینه هم مانند بسیار از موارد دیگه رشد نکرده و ...
    اما ما کمک به رشد این فرهنگ نکرده ایم.اون احمق بجای صحبت کردن با بچه ها اولین چیزی که به فکرش رسیده درست آخرین چیزی است که شاید برای دشمن هم به فکر کسی نرسه.خب برای چنین حیوانی نه قانون و نه امکانات و نه فرهنگ مهمه و نه چیز دیگه ای.
    اما مشکل فقط در خصوص این افراد نیست.اگر همه چیز در این مملکت بود ٬مثل اماکن مناسب تیراندازی و هر آنچیز که مورد نیاز است٬باز هم جرمی در این زمینه صورت میگرفت؟

نظرم آری است!
    ملتی که در سال ۲۰۱۳ یا بهتر بگم با این همه ادعا در تمدن دوهزار و خورده ای ساله٬هنوز از چراغ قرمز رد میشن!عابرینش فرق چراغ سبز و قرمز رو تشخیص نمیدن٬هنوز بخشی از تصادفها در اتوبانها ناشی از دنده عقب است!!!هنوز در خیابان یک طرفه وارد میشن و از نفر جلوی که حق با اون هست طلب کار میشن و میگه(نمی میری اگه یک دقیقه وایسی!!!!)زیر پل عابر پیاده از روش شلوغتره!و......

ما خیابان داریم!چراغ راهنمایی و رانندگی داریم!خط عابر پیاد و پل هوایی داریم!قوانین درست در این زمینه داریم(بگذریم که اجرا نمیشه)
    باید قبول کرد که مشکل از امکانات نیست.متاسفانه ما همیشه بخش خوب داستان رو میبینم و یا ۴ نفر از دور بریهای خودمون رو میبینیم که یک ته ذره فرهنگ و قانون مندی میدونند.اما عمده جامعه ما دچار بیماری است که هرچه بیشتر میگذره ٬علاج اون دور از ذهنتر میشه.
    اگر باشگاه داشتیم٬اگر سالن تیراندازی تا ۱۰۰۰ متر داشتیم٬اگر همه چیز هم مهیا بود٬هنوز شکار غیر مجاز میشد٬هنوز محیطبان کشته میشد و هنوز شاهد همین اتفاقات بودیم.کلا با خطاکاری میانه خوبی داریم و ظاهرا این در خون بیشتر ملت ما(نمیگم ایرانی!) نهفته هست.
    چند روز پیش یکی از شکار برگشته بود و یک بز و بزغاله اش رو زده بود و با افتخار تعریف میکرد!

شخصا خوشحالم که دانش و امکانات در هر زمینه ای در این مملکت کمه.امید به آن روزی که پیش آنکه صاحب چیزی شویم٬اول فرهنگ استفاده از آنرا یاد بگیریم.

قصد توهین به هیچ کس و هیچ قشری را نداشته و نخواهم داشت.
    مسعود قدیری

www.doorbin-digital.com/forums

4. سپاس

alik. (05-15-2013),changiz (05-26-2013),fafar (05-15-2013),HAMEDOF (05-16-2013),Mehrshad (05-15-2013),Mohsen habibi (05-15-2013),python (05-15-2013),reza asadi (06-08-2015),reza.zarei66 (05-15-2013),Saeed (05-18-2013),SNIPER (05-15-2013)

عضو عادی
    Thanks
    92

البته در آمریکا هم وضعیت به این شکل که شما فرمودی نیست.سلاح بعد از خرید ثبت میشه و به راحتی قابل پیگری است.
    متاسفانه ثبت اصلحه برای کسی که قصد کشتن کسی رو داره به درد میخوره میدونه با این اصلحه کسی رو بکشه فردا گیر می افته
    ولی یه روانی هست میخواد کلی ادم بکشه واسشم مهم نیست گیر بیفته یا کشته بشه
    اگر باشگاه داشتیم٬اگر سالن تیراندازی تا ۱۰۰۰ متر داشتیم٬اگر همه چیز هم مهیا بود٬هنوز شکار غیر مجاز میشد٬هنوز محیطبان کشته میشد و هنوز شاهد همین اتفاقات بودیم.کلا با خطاکاری میانه خوبی داریم و ظاهرا این در خون بیشتر ملت ما(نمیگم ایرانی!) نهفته هست.
    قضیه شکار فرق میکنه محدودیت تو جواز دادن باعث زیاد شدن شکار غیر مجاز میشه شکار بزرگ سالی یک دفعه با کلی دنگ فنگ داده میشه این میشه خیلیها رو به شکار غیر مجاز میرند
    اگر باشگاه داشتیم٬اگر سالن تیراندازی تا ۱۰۰۰ متر داشتیم٬اگر همه چیز هم مهیا بود
    من فکر میکنم این اقدامات باعث کم شدن این ناهنجاریها می شه درسته که ریشه کن نمیشه
    چند روز پیش یکی از شکار برگشته بود و یک بز و بزغاله اش رو زده بود و با افتخار تعریف میکرد!
    از نظر من اسمون همه جا یه رنگه تو ی وتیوب دنبال ویدیو های سوماترا بودم یکی رو دیدم گاو بسته رو از نزدیک هد شات میکرد( هر کار کردم دکمه انلایک رو بزنم نمیشد (یه بالایی سرش اورده بودند )

6. سپاس

changiz (05-26-2013),fafar (05-15-2013),Mehrshad (05-15-2013),Saeed (05-18-2013),sniperman (05-10-2014)

عضو فعال Mohsen habibi آواتار ها
    Thanks
    913

دوست عزيز اسمون همه جا يك رنك نيست ! (به نظر بنده) توضيحاتش باعث ميشه بيشتر از اين از موضوع دور بشيم ، (مجوز ندادن دليل خوبى براى شكار غير مجاز نيست، مفصلا در اين مورد صحبت شده) ماشين غير استاندارد داخلى ساليانه تلفاتش خيلى بيشتر از تلفات بر اثر شليك با اسلحه در امريكا ست . ...................... مجوز دادن به انواع تسليحات تأييد شده بهتر از فراوانى سلاح بى جواز در دست افراد ناشى هست ،از نظر اقتصادى كارخانه هاى سلاح سازى در ايالات متحده ساليانه ثروت غير قابل محاسبه اى رو به اقتصاد تزريق ميكنند و هزاران شغل ايجاد ميكنند، اين بهتر از ضربه ى ناشى از ورود هزاران قبضه سلاح غير مجاز به كشور نيست؟(در مورد اينكه افراد انسان نما همه جا هستند با شما موافقم و به نظر بنده تنها كارى كه ميشه كرد شروع يك تحول از درون خودمون هست،من امروز سعى ميكنم مثل يك انسان زندكى كنم ، جامعه يعنى ميليون ها (من)

8. سپاس

alik. (05-15-2013),fafar (05-15-2013),HAMEDOF (05-17-2013),Masoud-gh (05-15-2013),Mehrshad (05-15-2013),reza asadi (06-08-2015),reza.zarei66 (05-16-2013),Saeed (05-18-2013),szeus (05-15-2013)

Administrator Masoud-gh آواتار ها
    Thanks
    4,011

برای کدوم شکار باید مجوز ارائه بشه؟مگه چندتا شکار دیگه مونده که مجوز هم بخواد!آیا سگ و خر و پلنگ و هز خزنده و چزنده هم مجوز میخواد؟برای کل و بز و قوچ و آهو گوزن مجوز داده نمیشه.چرا هرچی میاد جلو دستشون میزنن!

در مورد اينكه افراد انسان نما همه جا هستند با شما موافقم و به نظر بنده تنها كارى كه ميشه كرد شروع يك تحول از درون خودمون هست،من امروز سعى ميكنم مثل يك انسان زندكى كنم ، جامعه يعنى ميليون ها (من)
    مسعود قدیری

www.doorbin-digital.com/forums

10. سپاس

ali66 (05-16-2013),alik. (05-15-2013),asho zartosht (05-16-2013),fafar (05-15-2013),HAMEDOF (05-17-2013),Mohsen habibi (05-15-2013),reza.zarei66 (05-16-2013),Saeed (05-18-2013)

عضو عادی asho zartosht آواتار ها
    Thanks
    280

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMEDOF نمایش پست ها
    یه روز حوالی منزل ما یه آقایی پی سی پی رو دست من دید و ابراز علاقه کرد ببینه چیه، ظاهر محترمی داشت. منم یه توضیحاتی بهش دادم. بعدش گفت من میخواستم یه دونه دیانا بخرم، و از طبقه دوازدهم بچه هایی که توی محوطه ی مجتمع بازی و سروصدا میکنند رو بزنم!!! حالا میرم دنبال یکی از اینها!!.. خب من هم بابای یکی از اون بچه ها بودم و ایشون خبر نداشت! تصور کنید چه حالی شدم و چه برخوردی کردم...

حالا فکر کنید چه روانی هایی پیدا می شن! من یکی که شخصن ترجیح می دم پی سی پی ها یه شرایط قانونمندی پیدا کنند و مطمئنن واسه امثال ما که دنبال تیراندازی ورزشی هستیم، بهتر می شه از هر نظر

سلام

حامد جان واقعا" از این پستت شکه شدم طرف رسما" روانی بوده !!! عجب ادمهای پیدا میشن !!! والا با این نوناشون !

12. سپاس

ali66 (05-16-2013),amiremadi (05-16-2013),HAMEDOF (05-16-2013),hs_golpa (05-17-2013),Saeed (05-18-2013)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123