نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تاریخچه براونینگ دولول سوار تک ماشه طلایی

عضو تازه وارد
    Thanks
    1

پیش فرض تاریخچه براونینگ دولول سوار تک ماشه طلایی

سلام عصری نشسته بودم و حوصله ام سر رفته بود گفتم تحقیقی راجع به اصل و نسب براونینگ دولول سوار تک ماشه طلایی بکنم که خودم هم این خوش شانسی رو دارم که مالک یکی از انواع مدلهاش باشم.مطلب زیر حاصل تحقیقات من در اینترنته:

ظاهرا بطوریکه شواهد نشون میدن جان براونینگ طراحی این مدل رو که در انگلیسی به آن سوپرپوزد یا اور/آندر میگن از 1922 آغاز کرد و این تفنگ آخرین طراحی جان براونینگ در زمان حیاتش محسوب میشه و جزو اولین طراحی های "سوار" بوده چون تا قبل از آن طراحی معموله ساچمه زنی بصورت بغل هم بوده.مجموعه تک ماشه و ضامن/انتخاب لوله از جمله نوآوری های آن زمان بشمار می آید و ایده ای انقلابی بود.

این تفنگ مثل اغلب طرحهای براونینگ بسیار پیچیده بوده و او معمولا اگر مجموعه 2 یا 3 قطعه میتوانست کار یک قطعه را ولی با استرس کمتر و دوام و پایداری بیشتر انجام دهد راه اول را انتخاب میکرد.براونینگ در 1926 قبل از اینکه اصلاحات نهایی مجموعه تک ماشه و ضامن/انتخاب لوله کامل شود چشم از جهان فرو بست بنابراین وقتیکه در 1931 این تفنگ روانه بازار شد دو ماشه بود ولی پسر جان براونینگ بنام "وال براونینگ" راه پدر را ادامه داده و طراحی ها را تکمیل کرد تا بلاخره در 1939 این تفنگ به شکل فعلی روانه بازار شد.سیستم ضامن بطوری عالی طراحی شده که بطور مطلق هیچگاه عدم شلیک یا شلیک همزمان دولول باهم را نمی بینیم.

قصد براونینگ از ابتدا در مورد این تفنگ این بود که تفنگ ساچمه زنی سواری به بازار روانه کند که همه استطاعت خرید آنرا داشته باشند چون قبل از آن دولول سوار بصورت سفارشی و با قیمتهای گزاف برای اعیان و اشراف ساخته می شد.با روانه شدن این تفنگ به بازار این آرزوی براونینگ برآورده شد واز ابتدای ساخت در 1931 تا دهه 1960 قیمت ان به طرز قابل قبولی مناسب بود.چون این تفنگ ساخت کارخانه فابریک ناسیونال بلژیک بود در دهه 1960 بعلت گران شدن هزینه کارگری در بلژیک کم کم از رده تفنگهای با قیمت مناسب بالاتر رفت تا از 1975 از کاتالوگ عمومی براونینگ حذف شد ولی تا به امروز ساخت آن در مدلهای کرانتر یا حتی بعنوان یک تفنگ کاملا سفارشی توسط کارگاه سفارشی اف ان در لیژ بلژیک ادامه دارد.البته از 1975 مدلهای بر گرفته شده از طراحی جان براونینگ با تغییراتی مختصر توسط میروکو ژاپن نیز ساخته می شوند.

شروع ساخت از 1931 تا 1939 واز آن تاریخ تا 1947 توقف تولید داشته وبعد از جنگ جهانی دوم از 1948 تا 1986 بنام براونینگ ساخته میشده.

چون ساختار انجمن ساچمه زنی مثل انجمن گلوله زنی نبود من مطلب رو اینجا آوردم از مدیران محترم خواهش میکنم پس از مرتب کردن انجمن ساچمه زنی لطف نموده پست من را هم منتقل کنند.
    ویرایش توسط Aalikhan : 02-08-2013 در ساعت 01:01 AM

2. سپاس

ali66 (02-08-2013),alireza Eng (02-08-2013),bijanx43 (03-02-2013),fafar (02-09-2013),HAMEDOF (02-08-2013),Masoud-gh (02-08-2013),Mohsen habibi (02-09-2013),shahramin (03-25-2015),SNIPER (02-07-2013)