صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: FX Logun Solo

عضو فعال m.movahed202 آواتار ها
    Thanks
    616

نقل قول نوشته اصلی توسط walther40 نمایش پست ها
    شات مفید برای شکار برای من انرژِ کافی برای رسوندن ساچمه به 30 متری با دقت خوب برای شکار پرنده های کوچکتر از تیره کبوتر ها یا چکاوک ها هست. انتظار بیشتری از تفنگ ندارم چون شکار کبک همیشه با ساچمه زنی و هوازنی صورت میگیره که به ندرت پی سی پی باخودمون ببیرم . برای شکار فقط آِیر رانجر چون دقت و قدرت بالا در فاصله بالا داره و برای اینکار طراحی شده. کرونو ندارم و نمیتونم قدرت دقیق تایین کنم فقط با مقایسه بین سایر تفنگ ها میشه حدود قدرت تایین کرد. دایستیت mk4 با 144cc حجم کپسول 50 تا شات 40 ژولی میده و 80 تا 24 ژولی اگر اشتباه نکرده باشم. به هر حال هرجور مایلید بحث کنید.
    در دقت این تفنگ پس از اینکه فشار مخزن به 170 بار رسید دقتش با جی اس بی 18 خیلی عالیه تا 50 متری میشه باهاش سکه زد سیستم والو این تفنگ IVAR هست که فقط توضیحات خود اف ایکس دربارش گفته کارایی بیشتر لطفا اگر اطلاع بیشتری از این نوع والو و سیستم دارید بگید. سوال دیگه درباره مقایسه کیفیت اف ایکس و وایروخ هاست کسانی که داشتند نظرشون درباره این دوتا برند مقایسه ای بگن لطفا
    منم مبتدی
    با همین اطلاعات کم چند نکته مبهم برام به وجود اومده
    اول اینکه اگه شما برای شکار کبوتر اونم از فاصله ۳۰ متر از این اسلحه استفاده میکنید دیگه چه نیازی به دستکاری داشتین
    همون تنظیم کارخانه با قدرت ۳۸ ژول کاملا مناسبه
    دوم اینکه حالا شما که دستکاریش کردین و قدرت شروع شما ۷۰ژول هست و بعد از هر شات قدرت به صورت قابل توجهی کاهش پیدا میکنه
    پس چطور خودتون رو با این تغییر هماهنگ میکنید؟
    آیا با هر شلیک تورت دوربین رو تنظیم مجدد میکنید یا از میلدات استفاده میکنید
    به این شکل که خیلی سخت میشه شکار کرد

2. سپاس

ali66 (03-25-2014),alik. (01-27-2014),dejavo (01-28-2014),fafar (01-27-2014),Masoud-gh (01-27-2014),reza.zarei66 (01-27-2014)

کاربر محدود شده
    Thanks
    25

من هم کاملا در مباحث تفنگ های پی سی پی و بادی مبتدی هستم و فقط برای هدفزنی یا شکار آن هم به ندرت که فرصتش پیش بیاد استفاده میکنیم. به دلیل مشغله و مسافرت زیاد فرصت کوتاهی دارم. ولی دلی نمیشه کنایه های شما درک نکنم. لوگان داییم هدیه بهم داده من تا حالا یه پیچشو هم باز نکردم. یه ضرب المثل هست که میگن دندون اسب پیشکش نمیشمارن. شما از صبح تا شب درگیر مساحبه شات ژول و سرعت خروجی باشید اما در آخر برای شکار یا هدف زنی تفریحی چندماهه یکبار همین اطلاعات مبتدی کفایت میکنم . اگر مطلبی تخصصی از من میبیند حتما از جایی ترجمه کردم وگرنه خودم در بحث تفنگ های بادی و پی سی پی نظری ندارم. خوشبختانه شما که فرصت کافی برای پرداختن به این مسائل دارید یاد میگیرید ما هم اگر لازم شد در همین انجمن ها از تجربیات و دانش شما استفاده میکنم پس اگر نکته ای نمیدانم یا اشتباه میکنم به جای مسخره کردن و کنایه زدن مثل آدم یادم بدین.

4. سپاس

m.movahed202 (01-27-2014)

Thanks
    616

دوستمون walther40 در مورد IVAR پرسیده بودن منم در نت گشتم و این مطلب رو پیدا کردم که در اینجا قرار میدم
    امیدوارم که به درد بخوره
    سیستم IVAR (ولو)استفاده شده در لوگان به چه صورت عمل میکند(ترجمه شده)
    قلب هر تفنگ PCP سیستم valvingاست، این کنترل جریان و حجم هوایی است که باعث به حرکت در امدن گلوله در طول مسیر و در امتداد لوله و به سمت هدف است.
    در تفنگ های معمولی به این صورت است که معمولا یک واحد مستقل از مخزن هوا و انتقال آن به پشت ساچمه صورت میگیرد.
    سیستم جدید به صورت کاملا رادیکال و منحصر به فرد توسعه داده شده است ، سیستم سوپاپ جدید که در واقع بخشی از گیرنده هوا ست.
    نام سیستم جدید IVAR است ، مجتمع شیر و سیستم گیرنده . نتیجه فن آوری جدید این است که هوا در یک فاصله کوتاه تر به ساچمه میرسد ، به حداقل رساندن زمان قفل ( زمان از فشردن ماشه تا آغاز حرکت رو به جلو ساچمه ) و به حداکثر رساندن بهره وری از طریق به هدر نرفتن هوا است.
    عملکرد عالی این اسلحه به سه عامل بسیار مهم وابسطه است که شامل سیستم IVAR کارآمد ، دقت Logun در طراحی کربن روی فولاد در طول لوله و ماشه دو مرحله ای قابل تنظیم.
    باقی مطلب ربطی به IVAR نداشت
    اگه اشتباهی داره لطفا ببخشید و مدیران تصحیح بفرمایند

6. سپاس

alik. (01-27-2014),reza.zarei66 (02-01-2014)

Administrator Masoud-gh آواتار ها
    Thanks
    4,011

شات مفید برای شکار برای من انرژِ کافی برای رسوندن ساچمه به 30 متری با دقت خوب برای شکار پرنده...
    دوست عزیز٬مشکل اینجاست که بسیاری از ما چنان قاطعانه در خصوص مسائل نظر میدیم که گاهی به دیگران اجازه فکر کردن نمیدیم و گویی همینکه ما میگیم درسته.
    لطفا دقت بفرمایید که دو جمله "از نظر من اینطور است " و جمله مطلق " اینطور است" باهم فرق دارند.شما هم شما هم بعد از چند بار پرسش اشاره فرمودید که این نظر شماست.
    مشکل همینجا است که در Review چیزی به اسم نظر شخصی وجود نداره و یا اگر هم وجود داره باید ذکر بشه که فلان مسئله سلیقه شخصی نگارنده است.

در ضمن در تیراندازی و مقایسه شاتها استاندارد Extreme Spread وجود داره که بیان کننده نهایت فاصله گیری سرعت شاتها میباشد.با یک محاسبه ساده میشه فهمید این تفگ حتی کمتر از ۵ شات مفید خواهید داشت.در هیچ جای دنیا مقدار بالاتر از ۱۰-۱۵ متر بر ثانیه در Extreme Spread شات مفید تلقی نمیشه.روی همین مقدار هم جای بحث هست.۳۰ شات مفید در تفنگ مورد بحث شما یعنی شات اول با ساچمه ۱۸ گرین ۳۴۰ متر برثانیه و احتمالا شات ۳۰ام حدود ۱۶۰-۱۵۰ متر بر ثانیه که حتی در ۱۰ متر هم بیش از ۱۵ سانت تغییر در POI خواهیم داشت.
    با ساچمه باراکودا و دیگر ساچمه ها نیز وضعیت مشابهی وجود داره.پس این شات مفید نیست.حتی از نظر شخصی برای تفنگی که در شات اول و شات ۳۰ام در فاصله ۱۰ متر هم مقدار فاصله گیری POI آن اینقدر زیاد است٬نمیتوان اصطلاح شات مفید درنظر گرفت.

در نهایت کاش همه ما یاد بگیرم وقتی اشتباهی میکنیم بجای اصلاح اون مدام بر روی اون پافشاری کنیم و ایجاد بحث و تنش کنیم.مدتی پیش دوستی در سایت عضو شدند و شروع به Review نویسی کردند.این دوست در یکی از مطالب خود نوشته بودند مگنوم یعنی با کیفیت و چیزی شبیه به این...همچنین فرموده بودند عدد دوم در کلیبرهای گلوله زنی مربوط به طول پوکه نیست و موارد بسیار ساده و پیش پا افتاده ای که در مقدمات تیراندازی وجود داره و اشتباهات دیگیری شبیه به این که بعد از اشاره دوستان به اشتباه ایشون در کمال طلبکاری و با حق بجانبی کامل از سایت خداحافظی کردند و بهسون برخورده بود که چرا اشتباهاتشون گوشزد شده...!

به هر حال اگر از نظر شما اختلاف سرعت ۱۰۰ متر بر ثانیه برای شکار در ۳۰ متر مشکلی ایجاد نمیکنه و ...از نظر ما هم نظر شما کاملا محترم هست.دانش ما این امکان رو به ما نمیده که POI بیش از ۳۰-۴۰ سانت رو در ۳۰ متر درک کنیم.

موفق باشید.
    مسعود قدیری

www.doorbin-digital.com/forums

8. سپاس

ali66 (01-31-2014),alik. (01-27-2014),dejavo (01-28-2014),fafar (01-27-2014),m.movahed202 (01-27-2014),Mohsen habibi (01-27-2014),reza-ghaleghafi (01-27-2014),reza.zarei66 (01-28-2014),shahramin (01-29-2014),پاتریوت (01-29-2014),zarif (01-27-2014)

کاربر محدود شده
    Thanks
    25

درباره حجم مخزن تفنگم از صاحب قبلی پرسیدم حدود 300 سی سی هست.

Thanks
    616

در سایتی که مشخصات لوگان رو نوشته
    دیدم که در حالت استاندارد با قدرت 38 ژول 30 شات بیشتر نمیده
    یعنی با تنظیمات استاندارد و قدرت استاندارد 30 شلیک داره

11. سپاس

alik. (02-01-2014),fafar (02-01-2014),Masoud-gh (02-01-2014),reza-ghaleghafi (02-01-2014),reza.zarei66 (02-01-2014)

کاربر محدود شده
    Thanks
    25

اون برای حالت استاندارده نه حالت تیون و تیغییر یافته. به هر حال لوگان اسلو من شات زیاد و با قدرت بالا میده. تفنگ خوب و مناسبی هست. حالت استاندارد کارخونش نیست چوت تغییراتی از جمله قدرت و شاید مخزن دادند که خوشبختانه از دقت کم نکرده. از محصولات اف ایکس رویال 400 ریگلاتور دار با قدرت کم داشتم از دقتش راضی بودم ولی ظاهرشو نمیپسندیدم. اف ایکس شرکت خوبه خودم به وایروخ ترجیح میدمش. اف ایکس لوگان اسلو چون سبکتره از آیر رانجر با هیکل بزرگش راحت تره.

13. سپاس

مهندس رهام (02-08-2014)

کاربر محدود شده
    Thanks
    25

اینم یه لوگان دیگه این یکی مربوط به آشنایان هست. خشابداره. ورژن شماره 3 لوگان هست.

عضو عادی amin_mehr آواتار ها
    Thanks
    50

دوست عزیز من تو این تفنگ البته با عرض پوزش از سازندش هیچ نتقطه مثبتی نمیبینم ضمنا وایرخ ۱۰۰ رو تو کلاس خودش نمیتونید با هیچ پی سی پی دیگه ای از لحاظ کیفیت ساخت مقایسه کنید حداقل تو ایران... ضمنا با این تفنگ میشه بگین چکار میکنید از ظاهرش که بر میاد شکاری باشه در رابطه با اون ایر رنجر که فرمودید به این لگان چی بود؟اخه کلاس رنجر به این تفنگ شما اصلا نمیخوره مقایسه اش باعرض پوزش مانند مقایسه ببر با شغاله .

16. سپاس

fafar (03-17-2014),m.movahed202 (03-17-2014),reza-ghaleghafi (03-17-2014)

کاربر محدود شده
    Thanks
    25

یه کلمه هم از مادر عروس.( ضرب المثل) من پی سی پی های زیادی حتی در ایران داشتم همه پی سی پی ها تا مسافتی فرقی با هم ندارند حالا ممکنه برای یکی مثل قدیری ( یا غدیری) که دوست داره تخصصی تلورانس شات فشار کشش ماشه یا گروپ توی 100 متری بگیره فرق بکنه اما برای عموم دقتی که در شکار لازم دارن خوشدستی و ظاهر سبکی و شات بالا بیشتر ملموس هست. من 2 تا وایروخ 100 داشتم. برای یکیش دوتا قنداق تامهول و مونت کارلو. تفنگ خیلی خوبی بود اما من دوسش نداشتم چون خیلی سنگین بود به تناسب قیافه و قدرتش برای شکار مناسب نبود. اگه یک پی سی پی میتونست تمامی فاکتور های مثبت قیمت کیفیت کارایی دقت زیبایی شات و... رو داشته باشه مطمئن باشید این همه مدل و برند وجود نداشت فقط یک طرح کفایت میکرد . هر پی سی پی مزایا و معایب خودشو داره من خودم یه لوگانو با دوتا وایروخ 100 عوض نمیکنم برای شکار بسیار سبک، دقیق و خوشدسته. ظاهرش زیبا تر از وایروخ 100 قنداق تامهوله. اف ایکس لوگان جمع و جوره دقتشم خیلی بالاست. چند روز قبلتر با صاحبش در 50 متری گروپ گیری میکردیم با کالیبر 5.5 حدودای یکسانت گروپ 7 تا شلیکش حدود 1 سانت شد. داخل مبایل باید باشه بعدا میزارم. با لوگان خودم فاصله های 200، 250 و 300 متری حتی تست کردم دقتش از تمام تفنگایی که داشتم، رویال 400؛ آیر رانجر، و... بالاتر بود. اینجا هم من شاید ماهی یکبار سربزنم اونم باید بشینم دعوا کنم عکسا گروپا و اطلاعات بیشتری از تفنگا خواستی پیج اسلحه و شکار و رایفلز اونجابیشتر هستم پس جواب نده که احتمالا نمیرسم بخونشم.
    شما با وایروخ 100 در 250 و 300 متری گروپ بگیر بزار ببینیم چه طوری میشه. بعدشم اینکه کلاس این به آیر رانجر نمیخوره چه ربطی داره؟ مگه تاپیک مقایسشون باز کردم؟ حرفایی میزنیدا بعدشم شما کدوم یک از تفنگای منو حتی لمس کردین که صاحب نظر باشید؟ وقتی 10 مدل پی سی پی و تفنگ داشتی و باهاش کار کردید میتونید اینجوری مقایسه ای از نظر خودتون راجع بهشون بحث کنید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین