نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: طریقه نصب دوربین بر روی پایه

 1. #1
  Administrator Masoud-gh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,395
  Thanks
  4,016
  Thanked 9,358 Times in 1,503 Posts

  پیش فرض طریقه نصب دوربین بر روی پایه

  طریقه نصب دوربین باید به گونه ای باشد که عدسی شیعی رو به لوله تفنگ و عدسی چشمی روبه ابتدای قنداق و بدن تیرانداز قرار گیرد.حال باید دوربین را به گونه ایبر روی پایه ها قرار دهید که تا یکی از برجکها به سمت بالا و برجکدیگر درطرف راست قرار گیرد.
  بعضی از دوربینها دارای سه برجک هستند که کار برجک سوم انجام وضوح یابی و یا فکوس میباشد که به آنها Side Focus فکوس گفته میشود.
  در بعضی از دوربینها کار این برجک روشن کردن شبکه دوربین میباشد و در برخی دیگر هر دوی این تنظیمات بر روی این برجک قرار میگیرد.
  درصورتی که از چنین دوربینی استفاده میکنید باید دوربین را به گونه ای برروی پایه ها قرار دهید تا برجک سوم در طرف چپ شما قرار گیرد.

  برروی طبلکهای تنظیم علائمی نظیر R , L و یا Up , Down قرار.حروف R , L برروی طبلک سمت به معنای حرکت شبکه دوربین بر روی هدف به سمت چپ و راست وحروف Up , Down که بر روی طبلک برد قراردارند به معانای حرکت این شبکه به پایین و بالا میباشد که جهت حرکت به سوی هریک از این حروفها توسط یک فلش نشان داده شده است.

  R= Right ویا راست
  L=Left و یا چپ
  Up=بالا
  Down=پایین
  به طورکلی اگر طبلک تنظیم Windage را در جهت L و یا مخالف جهت عقربه هایساعتبچرخانیم شبکه دوربین به سمت چپ منحرف خواهد شد و یا هدف از سمت چپبه سمتراست خواهد آمد.همچنین اگر طبلک Elevation را در جهت Up و یامخالف جهتعقربه های ساعت بچرخانیم شبکه دوربین به سمت پایین و یا هدف بهسمت بالاحرکت خواهد کرد.

  اما در حقیقت در مکانیزیم تنظیم دوربین ٬شبکه یادستگاه نشانه روی (Reticle) همیشه در جای خود ثابت و محکم شده استکه باتنظیم Windageو Elevation از جای خود حرکت نمیکند.بلکه تنظیم دردوربین وجابجا شدن تصویر در آن با شکست نور از طریق المانهای داخلی دوربین انجام میشود.

  حال بعد از قرار گیری صحیح دوربین بر روی پایه پیچها را محکم میکنیم.اما قبل از بستن پیچها دقت کنید که خط افق شبکه دوربین در حالت ترازکامل قرار داشته باشد.این کار باید به واسطه ترازمخصوص و یا فیلرهای متناسب این کار انجام شود.در غیر این صورت باید با چشم والبته دقت بسیاربالا این کار را انجام دهید .

  نکته مهم :
  درتفنگهایی که قدرت فنر آنها زیاد میباشد امکان حرکت کردن دوربین در بین پایه ها وجود دارد که این مسئله موجب به هم خوردن تنظیمات و خراب شدن سطح بیرونی دوربین میشود.برای جلو گیری از این مشکل از چسبهای دو طرفه بسیارنازک استفاده نمایید تا از حرکت دوربین در بین پایه ها جلوگیری شود.
  درتفنگهای گلوله زنی با وجود عقب نشینی های سنگین امکان حرکت دوربین از بین بستهای پایه وجود ندارد.علت به وجود آمد این مشکل در تفنگهای بادی همان عقب نشینی دوگانه است.
  در بعضی از پایه های دوربین تفنگ بادی این چسب به صورت پیش فرض در کارخانه در داخل بستهای پایه چسبانده شده است.
  مسعود قدیری

  www.doorbin-digital.com/forums

 2. سپاس

  amir.sta (08-15-2012),haj_amir (01-07-2012),kddkm (07-26-2012),kian_es (02-23-2012),reza-ghaleghafi (02-01-2014),reza.zarei66 (08-18-2012)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •